Збережемо світ фауни

У тварин є кілька важливих дат у році.  Одне з них – Всесвітній день захисту тварин (World Animal Day), яке відзначається 4 жовтня. Його мета –  привернути увагу суспільства до проблем охорони і збереження звірів у природі. Бо через забруднення світового океану, річок, зміни клімату, вирубку лісів гинуть не тільки представники фауни, а й зникають цілі види тварин.

В Україні види, що знаходяться під загрозою зникнення, заносяться до Червоної книги. Ось із ними вихованці гуртків «Природознай» та «Мої улюбленці» Центру еколого-натуралістичної творчості знайомилися на занятті. Керівник гуртків Людмила Павліченко розповіла діткам про диких тварин, які занесені до книги: бурий ведмідь, коні Пржевальського, рись, лісовий кіт, зубр, чорногузи тощо. Загалом в Україні налічується понад 45 тис. видів фауни, серед яких чимало рідкісних. Загалом внесено 542 види тварин, які охороняються законом і потребують особливої турботи. Проте антропогенний вплив на довкілля невпинно зростає і є однією з головних причин, які ведуть до руйнації екологічних систем, а відтак негативно позначається на житті тварин у дикій природі.

Тож піклування про диких тварин –  нагальне питання цивілізованого світу. Це має стати нормою життя для кожного, хто вважає себе людиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *