Запрошуємо до конкурсу “Ліси для нащадків”!

ПОЛОЖЕННЯ про міський етап Всеукраїнської акції «Ліси для нащадків»

Загальні положення

Міський етап Всеукраїнської акції «Ліси для нащадків» (далі – акція) проводиться Центром еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради (далі – ЦЕНТ БМР).

Акція передбачає в період осінніх та весняних лісокультурних робіт, посадку лісу за участю учнівської молоді, вихованців учнівських лісництв.

Мета і завдання акції

Метою акції є: виховання господаря, здатного працювати в умовах ринкової економіки;

формування творчої працелюбної особистості, економічної та екологічної культури учнів.

Завданнями акції є: розвиток екологічної свідомості особистості; оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, садивного матеріалу; створення нових лісів, лісових смуг, лісопарків, скверів та інших об’єктів зеленого будівництва; ознайомлення з сучасними формами господарської діяльності; залучення до дослідницької діяльності з лісництва; об’єднання зусиль лісогосподарських підприємств, наукових і освітніх закладів з метою створення умов для допрофесійної підготовки учнів в галузі лісництва; закладання лісорозсадників, шкілок у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, лісництвах, на присадибних ділянках.

Розділи акції

«Насіння – сіянець – шкілка» – передбачає збір і висівання насіння лісових дерев і чагарників, закладання лісорозсадників та шкілок.

«Зелене живцювання» – включає в себе різноманітні способи вегетативного розмноження лісових культур сучасними районованими породами.

«Висаджуємо ліс» – основний розділ акції, в якому проводяться агротехнічні заходи з підготовки ґрунту та висаджування сіянців і саджанців.

«Ліси для нащадків» – підсумковий розділ, який включає облік посадженого та аналіз навчально-виховної діяльності учнівської молоді, зайнятої в конкурсі.

Учасники акції

До участі запрошуються учнівські колективи, учнівські лісництва закладів загальної середньої та позашкільної освіти, гуртки юних лісівників, ланки юних лісівників, клуби, родинні колективи.

Умови проведення акції

На розгляд журі подаються роботи з додатками, які найповніше відображають хід акції.

Конкурсні роботи оцінюються компетентним незалежним журі згідно критеріїв:

  • наявність у матеріалах плану заходів для реалізації мети акції;
  • науковість і грамотність у поданні матеріалу;
  • зв’язок та координація дій закладу з науковими установами та держлісгоспом з метою створення умов для професійної підготовки учнів у галузі лісництва;
  • результативність практичної діяльності (створення нових лісів, скверів, лісових смуг та інших об’єктів зеленого будівництва);
  • різноманітність форм діяльності учасників у ході акції (конкурси малюнків, публікації в пресі, зустрічі з працівниками лісу, екскурсії в природу тощо);
  • дотримання запропонованих розділів акції.

Для участі в акції необхідно подати узагальнені матеріали до 26 жовтня 2019 року за адресою: ЦЕНТ БМР, вул. Короленка, 3-а.

Телефон для довідок (04563)5-36-50. E-mail: sun-bcekolog@ukr.net

Підведення підсумків акції

Переможці міського етапу акції будуть нагороджені грамотами управління освіти і науки Білоцерківської міської ради та Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради.

Орієнтовна дата нагородження 13 листопада 2019 року о 15.00 за адресою: вул. Короленка, 3-а.

Додаткова інформація про підсумки та нагородження переможців міського етапу акції розміщується на сайті ЦЕНТ БМР за адресою: https://www.cent-bc.com.ua/

Кращі матеріали направляються для участі в обласному етапі акції «Ліси для нащадків» до КЗ КОР «ЦТДЮК».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *