Вітаємо переможців акції «Ліси для нащадків» та конкурсу «Юний селекціонер та генетик»!

Координатором міських етапів Всеукраїнської акції «Ліси для нащадків» та конкурсу «Юний селекціонер та генетик» традиційно вже кілька років виступає Центр еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради.

Серед найважливіших завдань акції та конкурсу є розвиток екологічної свідомості вихованців, а також – виявлення та підтримка обдарованих учнів загальної середньої та позашкільної освіти.

Під час проведення акції «Ліси для нащадків», звичайно, ставилися також конкретні цілі: оволодіння сучасними технологіями вирощування лісових культур, посадкового матеріалу, створення нових лісів, скверів, у тому числі залучення до дослідницької діяльності з лісництва. При цьому критеріями оцінювання поданих робіт були наявність плану заходів для реалізації мети акції, науковість та грамотність, результативність практичної діяльності.

Конкурс «Юний селекціонер та генетик» також має свої особливості: пошук нових форм та методів організації науково-дослідницької роботи вихованців, профорієнтаційна допомога підростаючому поколінню. Серед критеріїв – актуальність, якість інформативних матеріалів, методика ведення експерименту, практичне значення та відгуки науковців.

Роботи оцінювало компетентне журі у складі голови журі конкурсу – Надії Михайлівни Кащук, в.о. директора ЦЕНТ БМР; членів журі – Юлії Вікторівни Струтинської, асистента кафедри садово-паркового господарства факультету агробіотехнології БНАУ, Наталії Анатоліївни Черниш, керівника гуртка-методиста ЦЕНТ БМР.

Підсумкове обговорення робіт відбулося 11 листопада онлайн, із залученням учасників та конкурсної комісії на платформі ZOOM. Тому кожен член журі висловив свою думку про проведення експериментальної, дослідницької роботи, ступінь самоосвіти та самостійності проведення робіт, залучення думки фахівця, використання нових форм роботи тощо.

Зокрема, Наталія Анатоліївна Черниш подякувала учнів за участь у акції, однак зазначила, що не всі дотримувалися запропонованих за Положенням розділів у своїх роботах, не всі учасники мали результативність практичної діяльності. А також висловила побажання на майбутнє урізноманітнити форми проведення (конкурси малюнків, публікації у ЗМІ, зустрічі з представниками лісових господарств, екскурсій в природу). Також акцентувала, що для практичної результативності проведеної акції потрібно залучати більшу кількість учасників.

Юлія Струтинська, спілкуючись з кожним учасником акції та конкурсу, детально проаналізувала кожну роботу та зважила на переваги і недоліки роботів в питанні практичних напрацювань та проведення особистих експериментів з матеріалами. Загалом щодо конкурсних робіт юних генетиків та селекціонерів, члени журі зазначили, що роботи в цілому відповідають умовам конкурсу – учасники зазначали актуальність та новизну своїх досліджень.

За результатами проведеного міського етапу Всеукраїнської акції «Ліси для нащадків» було визначено переможців:

І місце – робота «Насіння-сіянець-шкілка», вихованка гуртка «Юні квітникарі» Мельник Крістіна (керівник А.В. Бондарець) ЦЕНТ БМР;

ІІ місце – робота «Ліс – наше багатство», учні 11-го класу Анна Бахарєва, Іван Заріпов, Вероніка Романенко, БЗШ №7 ім. генерал-полковника Геннадія Воробйова (керівники – Л.В. Линник, Н.Б. Шуліпа);

ІІІ місце – робота «Стан зелених насаджень гіркокаштана звичайного в умовах м. Біла Церква» Аліни Лобко, учениці 33-ї групи Білоцерківського колегіуму (керівник Г.В. Звір); ІІІ місце – робота «Ліси для нащадків» вихованців гуртка «Географи-краєзнавці» (керівник Л.П. Трущенко) БЗШ №11.

За підсумками міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний селекціонер і генетик» переможцями стали наступні учасники:

І місце – робота «Харчова цінність та особливості вирощування мікрогріну» Олександра Климчука, учня 10 класу БЗШ №6 (керівник В.Я. Сабадин);

І місце – робота «Вивчення селекційної цінності деяких сортів помідора за холодостійкістю» Софії Пономаренко, учениці 10 класу Білоцерківського колегіуму (керівник Л.В. Токарська);

ІІ місце – робота «Дослідження сортових властивостей винограду в умовах ґрунтово-кліматичної зони в Київській області» Анни Балабухи, учениці 11 класу БСЗШ №1 (керівник М.В. Лоєва);

ІІ місце – робота «Вивчення й дослідження прекрасних квітів» Дарини Нагаївської, учениці 10 класу БСПМШ №16 (керівник В.М. Бачківський);

ІІ місце – робота «Дослідження зимостійкості та морозостійкості сортів озимої пшениці, що культивуються на Київщині» Владислава Дудко, учня 11 класу Білоцерківської гімназії №2 (керівник Т.М. Артеменко);

ІІІ місце – робота «Дослідження стану перезимівлі озимої пшениці в селі Любча» Назара Кириченка, учня 9 класу БСПМШ №16 (керівник В.М. Юсупова).

Зазначимо, що дослідницькі роботи, які посіли перші місця, братимуть участь в обласному етапі конкурсу.

Шановні переможці! Прохання забрати нагороди з 16 листопада 2020, звернувшись до Центру еколого-натуралістичної творчості за адресою: м. Біла Церква, вул. Короленка, 3-а.

Тел. для довідок 5-36-50

Бажаємо всім продовження плідної праці, особистого розвитку й екологічної свідомості та закликаємо берегти природу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *