Військовий вишкіл на грі «Джура»

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») розкрила чергову сторінку – обласний (другий) етап. Від 7 до 14 червня він тривав як таборування, а з 14 по 23 червня – продовжується як онлайн-конкурси та змагання. У висвітленні цієї яскравої події взяли участь вихованці гуртку журналістики Центру еколого-натуралістичної творчості БМР.

Наметовий табір юних білоцерківських джур було організовано у мальовничому куточку, в умовах живої природи – в урочищі Гайок. Організаторами та координаторами гри на Білоцерківщині виступили управління освіти та науки БМР, Центр військово-патріотичного виховання допризовної підготовки БНВО «Звитяга».

Таборування – ночівля у наметах, перебування просто неба, коли діти середнього та старшого шкільного віку демонстрували знання з теорії та практики військової справи, з історії українського війська, сучасних збройних сил України.

До програми гри, зокрема увійшли змагання зі стройової підготовки, стрільби з пневматичної зброї, саперної справи, надання першої долікарської допомоги, рятувальних робіт, командна інтелектуально-екстремальна гра з військово-спортивними та туристичними елементами.

Потужний результат, який не залежав навіть від примх погоди, козачата яскраво продемонстрували під час марш-рейду від локації «Урочище Гайок» до локації «Камені» – кілька кілометрів вздовж річки Рось, де продовжився військовий вишкіл. Крім того, саме там для учасників гри «Джура» онлайн поступило ще одне завдання – під назвою «Добра справа». Дорогою до локації «Камені» учасники гри бачили навколо себе живу природу (навіть лебедів на річці Рось!), тому й не дивно, що одразу багатьом гравцям спала на думку ідея ЕКО-квесту.

Хлопці та дівчата завзято прийнялися збирати сміття, що залишили «відпочивальники» на окремих ділянках лісу, узбережжя Росі. Зібрали у підготовлені пакети (про них діти завчасно потурбувалися, щоб не смітити на природі!) обгортки, целофанові пакети, пластикові пляшки, які підібрали – та забрали із собою, щоб правильно викинути це сухе сміття у спеціальні контейнери.

У форматі «Ройове коло» гравці виконували також творчі завдання: співали патріотичних пісень, танцювали, креативно демонстрували стройову підготовку зі зброєю.

Білоцерківські рої «Яструб» (БЗШ №11) та «Козацька шабля» (БНВК №13) отримали у змаганнях свої «путівки» на етапи гри «Джура». Практичного досвіду набралися джури рою «Сокіл» (Томилівське НВО) та рою «Добросіч» Шкарівського академічного ліцею.

Учасникам гри «Джура» були вручені сертифікати про проходження військового вишколу. За цей час хлопці та дівчата здружилися, стали на кілька днів однією великою родиною. На грі впроваджується патріотичне виховання учнівської молоді на засадах національної гідності, активної громадянської позиції, здорового способу життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *