ЦЕНТ БМР взяв участь в онлайн-конференції «Форум позашкільників 2020»

13 травня  Національний еколого-натуралістичний центр МОН України провів онлайн-конференцію «Форум позашкільників 2020».

Його учасники –   фахівці МОН України, провідні спеціалісти державних установ системи освіти та директори закладів позашкільної освіти, завідувачі відділів Палаців, Будинків дітей та юнацтва. Спікер  заходу –  директор НЕНЦ Володимир Вербицький.

Загалом до роботи в онлайн-режимі долучилося 100 фахівців зі всієї України.

В онлайн-спілкуванні взяли участь директор ЦЕНТ БМР Катерина Гармаш, методист Надія Кащук, практичний психолог, керівник гуртків «Моя майбутня професія» та «Світ природи з елементами англійської мови»  Вікторія Барщевська.

Під час конференції Володимир Вербицький зосередив увагу учасників  щодо ефективності роботи позашкілля еколого-натуралістичного напрямку, долучившись до нових її форм  через небезпеку викликів суспільству та запровадження  в Україні режиму  надзвичайної ситуації, пов’язаної з  поширенням епідемії вірусу COVID-19.

Серед питань, які  обговорювалися під час відео-конференції, зосередилися на трьох основних:

–  модель мережі творчих учнівських об’єднань еколого-натуралістичного профілю  (гуртків, клубів тощо);
– фінансування та діяльність закладів позашкільної освіти еколого-натуралістичного напрямку на період запровадження в Україні режиму надзвичайної ситуації та на період виходу з карантину;

– питання реабілітації вихованців закладів позашкільної освіти після завершення карантину.

В ході спілкування керівники закладів поділилися своїми розробками та напрацюваннями. Зокрема, як діє експериментальна модель еколого-натуралістичного профілю в Кременчуцькому ЕНЦУМ Полтавської області, а саме  проект «Литовський експеримент» (електронна система обліку гурткової діяльності та впровадження сертифікації кожного вихованця). А в  Сумах, на базі СОЦПО, травилий час діє проєкт «Біобус»:  пересувний  позашкільний комплексний заклад, коли до дітей, що проживають у сільській місцевості приїздять керівники гуртків для провадження гурткової роботи еколого-натуралістичного та творчого напрямку тощо.

Внесли і ряд пропозицій щодо фінансування діяльності та реабілітації вихованців закладів позашкілля після того, як завершиться карантин. Обговорили організаційні питання та підготовку до нового навчального року, а також підвищення освітньої діяльності педагогів тощо.

Онлайн-конференція тривала в системі програми Zoom. Учасники форуму відзначили ефективність такого виду діяльності, оскільки тривалий час про такий підхід у роботі лише говорили, та через загрозу COVID-19 нині весь світ перейшов в  онлайн-режим. Це дало можливість і позашкіллю активно працювати в системі дистанційної освіти, в тому числі й  ЦЕНТ БМР.

Наступна онлайн-зустріч відбудеться 27 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *