Синиця чубата – птах 2021 року

Всеукраїнська акція «Птах року» 2021: цього року такою особливою пташкою стала синиця чубата.

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді та Українське товариство охорони птахів пропонують взяти участь у щорічній природоохоронній акції «Синиця чубата (Lophophanes cristatus) – птах року 2021». Мета акції – привернути увагу юних натуралістів до проблем екології, охорони птахів та їхніх природних біотопів, залучення учнів до активної природоохоронної роботи.

Серед основних цілей акції: вивчення учнями біологічних особливостей птахів цього виду та різних видів птахів регіонів України; проведення моніторингу чисельності виду на певній території; сприяння формуванню в учнів переконань, моральних принципів та активної життєвої позиції в галузі охорони птахів.

До участі в акції запрошуються учні закладів загальної середньої та позашкільної освіти України. Роботи можуть бути як індивідуальні, так і командні. Акція проводиться в заочному форматі.

Матеріали учасників акції (науково-дослідницькі роботи, реферати, презентації, літературні твори тощо) надсилаються на адресу НЕНЦ до 15 листопада 2021 року (з поміткою «Птах року»).

Умови акції розміщені на сайті НЕНЦ ( https:// nenc. gov.ua).

 

Нагадаємо: синиця чубата (Lophophanes cristatus, раніше — Parus cristatus) — невеликий птах родини синицевих. Характерний мешканець хвойних лісів. Довжину тіла має близько 12 см. У дорослого птаха голова зверху чорно-бура, пера з білою верхівкою. На потилиці має великий загострений так званий «чуб», через який і отримав характерну назву.

Долучайтеся, натуралісти!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *