Різдвяна коляда – від вихованців ЦЕНТ

Чи знаєте Ви, що на противагу розрекламованим західним святам на зразок Хеловіну чи Дня святого Валентина, які стають особливо популярними нині, в Україні існують власні, не менш цікаві, веселі та феєричні. Починаються вони з приходом одного з найважливіших і найшанованіших свят для кожної української родини – Різдва Христового, а тривають 12 днів, до самого Водохреща…

Різдвяні свята на нашій землі – це насправді казковий і радісний період, що супроводжується урочистими гуляннями, жартами, колядками, щедрівками та веселими костюмованими виставами – вертепами. Традиції та обряди, приурочені до різдвяних святок, існують вже не одну сотню літ і багато з них були започатковані ще за часів Київської Русі, в дохристиянський період. З тих пір вони стали самобутньою складовою культури українського народу – унікальним явищем для всього світу.

Українці – народ співочий…  Різдво – час, коли радіють і вшановують народження Ісуса. Таке дійство в усі часи супроводжувалось піснею, яку назвали колядкою. Різдвяне колядування – суто український звичай, коли молодь славить піснями господарів, бажає їм добробуту та міцного здоров’я.

Відеоролик “Київщина колядує” :

https://youtu.be/VVGcd7qGUf4

Учасники святкового дійства – Гончар Поліна, Гончар Марта, вихованки Театральної студії (керівник Тетяна Юнцова) Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради.

#КиївщинаРіздвяна2022

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *