Профорієнтація школярів міста під час весняних канікул у Центрі еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради

 

«Освіта – скарб; праця – ключ до нього.»
П. Буаст

Найкращий спосіб провести дозвілля – самовдосконалюватися. Так вихованців екологічних гуртків БЗШ № 4, 11, 20, БСШ № 12, у період весняних канікул, на базі Центру еколого-натуралістичної творчості, взяли участь у профорієнтаційному тренінгу «Твоє майбутнє в Аграрній сфері» в обсязі 10 годин, спрямованому на те щоб допомогти підліткам зорієнтуватися у виборі майбутньої професії, зрозуміти особливості аграрної сфери та побачити перспективи кар’єрної реалізації у цій галузі. Навчання відбувалося у рамках Меморандуму про співпрацю з Центром «Розвиток КСВ.
Під час п’ятиденного профорієнтаційного тренінгу, в дружній та комфортній атмосфері, створеній завдяки спільній взаємодії школярів та Вікторії Романівни Барщевської – практичного психолога ЦЕНТ БМР, учасники познайомилися із змінами в суспільстві за останні десятиріччя та їхнім впливом на професійну діяльність людини. Працюючи в командах пофантазували та уявили, як звичні професії, які є зараз можуть перетворитися в професії майбутнього; склали портрет спеціаліста майбутнього (будь якої спеціальності); познайомилися з міфами, стереотипами, установками, що впливають на вибір професії, проаналізували роль «моди» при виборі професії та «зруйнували» стереотипи у запропонованих проблемних ситуаціях; навчилися справлятись з своїми «бар’єрами» при виборі професії.
Головним завданням тренінгу було поглибити знання підлітків щодо професій аграрного сектору та познайомити із можливостями та шляхами побудови кар’єри. У ході виконання цікавих вправ учасники мали змогу відчути себе селекціонерами, створити новий сорт рослини (декоративної), овочів та фрукту.
Неймовірний інтерес викликало заняття «Кар’єра в Аграрній сфері» під час якого учасники тренінгу по іншому поглянули на професії цієї сфери, та кардинально змінили думку щодо аграріїв (зі слів дітей).
Слід зазначити, що у майже у всіх старшокласників на завершення тренінгу з’явилася стійка позиція щодо своєї професії (не лише в аграрній сфері) та прагнення досягати життєвого успіху.
29 березня 2019 року 15 учасників з 22, що пройшли навчання, отримали сертифікати, що засвідчують участь у профорієнтаційному тренінгу «Твоє майбутнє в Аграрній сфері».
Сподіваємося, що отримані знання стануть у нагоді підліткам та допоможуть зробити вибір у майбутньому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *