БЕЗПЕКА ЖИТТЯ

Номери телефонів “гарячих ліній” України

КІР: ШВИДКИЙ І НЕБЕЗПЕЧНИЙ. Як захистити себе і дитину

Про уникнення ризиків, пов’язаних з вибухонебезпечними предметами

Мінна безпека. Міни, розтяжки та вибухонебезпечні предмети

Cоціальна реклама з безпеки на транспорті та дорогах

Інформуємо Вас, про те, що Департамент кіберполіції спільно з партнерами розробив електронну платформу «МРІЯ», яка створена для об’єднання проєктів, реалізованих у синергії Кіберполіції України та волонтерів. Основною метою проєкту є протидія пропаганді російської федерації та фейковим проросійським ресурсам у мережі Інтернет.

Електронні посилання на ресурси проєкту «Мрія» :

https://mriya.social (офіційний сайт проєкту)

https://t.me/stoprussiachannel (основний телеграм канал, де здійснюються комунікація з підписниками, а також надання завдань для блокуванння);

@stopdrugsbot (телеграм- бот для збору нових посилань на ворожі ресурси, а також автоматизованої взаєммодії з користувачми);

https://t.me/ukraine_avanger_bot – офіційний бот для збору інформації про ворожу техніку, коллаборантів, мародерів та іншу оперативну інформацію).

Що таке ПВК “Редан” та як це стосується батьків підлітків

“РЕДАН”: хто вони?

Щодо поширення агресивної субкультури серед підлітків.

Як підтримати дітей у цей не простий час війни

Рекомендації батькам щодо психологічної підтримки дітей у період адаптації до нових умов

Безумовно, найкращим профілактичним засобом збереження психічного здоров’я в період адаптації до нових умов є уважне й лагідне ставлення батьків до дитини, розуміння ними її  внутрішнього світу, проблем, переживань. Відомо, що не існує готових рецептів та моделей виховання, які можна просто взяти і без змін “прикласти” до своєї дитини. Але незважаючи на це, для полегшення процесу адаптації дитини все ж можна дати деякі рекомендації:

  • Повірте в унікальність та неповторність Вашої дитини, в те, що вона дитина неповторна,  не схожа на жодну сусідську дитину і не є точною копією Вас самих. Тому не варто вимагати від дитини реалізації заданої Вами життєвої програми і досягнення поставленої Вами мети. Надайте право їй прожити життя самій.
  • Дозвольте дитині бути самою собою, з своїми недоліками, слабкостями та достоїнствами. Приймайте її такою, якою вона є. Спирайтесь на сильні сторони дитини.
  • Не соромтеся демонструвати дитині свою любов, дайте їй зрозуміти, що будете її любити за будь-яких обставин.
  • Не бійтесь “залюбити” свою дитину, беріть її  на коліна, дивіться їй в очі, обіймайте та цілуйте коли, вона того бажає.
  • Задля виховного впливу використовуйте частіше ласку та заохочення, ніж покарання та осудження.
  • Пильнуйте, щоб Ваша любов не перетворилась на вседозволеність та бездоглядність. Установіть чіткі межі та заборони (бажано, щоб їх було небагато – лише основні) і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах. Суворо дотримуйтесь установлених заборон і дозволів.
  • Не поспішайте звертатись до покарань. Намагайтеся впливати на дитину проханнями – це найбільш ефективний спосіб. У випадку непокори необхідно переконатися, що прохання відповідає віку і можливостям дитини. Лише в цьому випадку можливо використовувати прямі інструкції, накази, що зазвичай достатньо ефективно. І лише у випадку, коли дитина демонструє відкриту непокору, батьки можуть думати про покарання, яке повинне відповідати вчинку, крім того, дитина має розуміти, за що її покарали. Важливо пам’ятати, що фізичне покарання – тяжка за своїми наслідками міра.

З повагою, практичний психолог ЦЕНТ БМР!