Пернаті потребують нашої допомоги

Взимку нелегко нашим пернатим друзям, про те щорік  на допомогу їм приходять вихованці еколого-натуралістичних гуртків ЦЕНТ БМР, активні учасники Всеукраїнської акції «Годівничка». Перебуваючи на дистанційному навчанні, діти більше часу можуть спостерігати за таємницями пташиного царства, підгодовувати птахів, досліджувати та визначати їхні сліди на снігу.

Вихованці гуртків «Природознай», «Буду я природі другом», «Лікарські рослини» (керівник Наталія Черниш) вже дослідили, що птахи – хороші синоптики. Якщо  горобці поховались під стріху – буде мороз чи заметіль, пожвавлення та активне цвірінькання – на гарну сонячну погоду. Сороки також передбачають погоду: якщо літають близько біля житла і лізуть у схованку – чекайте хуртовини, а снігурі під вікном зацвірінькають – до відлиги. Про наближення сильного вітру, морозу чи снігопаду можна дізнатись, спостерігаючи за воронами. Перед снігом ворона згорблюється, опускає крила, сидить і каркає, а голос – глухий і хриплий.

Тож не будьте байдужими – підгодуйте пташину і вона порадує нас своїм співом! Спостерігайте та пізнавайте таємниці природи!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *