Патріотичні серця юних громадян України

22 січня – День Соборності України. Це свято, яке у нашій державі відзначають щороку з нагоди проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.

Від 2014р. на Київщині діє освітньо-виховний проєкт з національно-патріотичного виховання «Моя країна – Україна, Київщина – серце України», ініціаторами якого виступив колектив КЗ КОР ЦТДЮК.

Тож 22 січня був проведений онлайн-форум, завдяки якому багато учасників закладів Київщини долучилися до даного проєкту і на якому були підведені підсумки його діяльності від січня 2014 р. до теперішнього часу. Безпосередню участь у ньому взяв і Центр еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міськради.

Патріотичний форум

Про витоки та актуальність цього проєкту розповіла директор ЦТДЮК Київщини Тамара Нестерук. Вона наголосила, що його мета – формування у дітей та молоді патріотизму, громадянської позиції, без чого, власне, не може формуватися та міцнішати держава. Наголошувалося, що Указ Президента «Про стратегію національне-патріотичне виховання» був створений вже через рік, а за цей період педагоги Київщини вже були готові активно працювати на підтримку цього документу. За цей період відчутна тенденція до збільшення гуртків та закладів патріотичного виховання на території області.

За ці роки вдалося реалізувати сотні заходів та творчих подій патріотичного напрямку – у сфері образотворчої, вокально-хореографічної, краєзнавчої діяльності, зокрема тематичні вечори, мистецько-патріотичні зустрічі, пошукові та благодійні ярмарки і акції, концерти. Лише на новорічно-різдвяні свята було відправлено близько 158 тисяч вітальних листівок воїнам АТО.

Створення 50-метрового «Рушника єдності» було започатковано ще у 2015 р., згодом – рушник продовжений учасниками ОТГ Київщини.

Системна форма виховання – військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура»). Лідери самоврядування Київщини формувалися у процесі громадянсько-патріотичного виховання (проєкт «Схід-Захід разом», виїзні засідання Школи лідерів тощо).

2020-й вніс свої корективи на проведення заходів. Тим не менш, проводилися презентативні, дистанційні форми роботи, які також були дієвими.

У рамках розмови про традиційну виставку творчих робіт «Об’єднаймося, брати наші!», присвячену образу Кобзаря, свої думки висловив голова журі, художник, голова Київського обласного осередку НСХУ Олександр Дмитренко. Він відзначив важливість виховання патріотів – різними засобами мистецтва.

Екологічне виховання є патріотичним

Дійсно, творчими діями активно формується громадянська та патріотична позиція юних громадян України, вихованців закладів Київщини, зокрема Центру еколого-натуралістичної творчості БМР. У напрямку екологічного виховання із успіхом проводилося багато конкурсів та творчих акцій. Адже екопроєкти формують щиру любов до свого рідного краю – у активному процесі збору юними натуралістами необхідної інформації, у їхній практичній діяльності. Серед щорічних важливих заходів – Всеукраїнська акції «Всесвітній день прибирання «Word Cleanup Day» та Всеукраїнська акція до Міжнародного дня  чистих берегів, конкурсів «Юний генетик», «Ліси для нащадків», «Збережімо ґрунти рідної України», «В об’єктиві юного натураліста», «Гуманне ставлення до тварин», «Кліматичні краплі», «Знай і люби свій край» тощо.

Патріотизм має бути підкріплений справами, які свідчать про повагу – як до себе, так і до оточуючих, до навколишнього середовища. Формувати світогляд дітей, допомогти їм визначити морально-громадянські пріоритети – задача вихователів та педагогів. Учасники патріотичного онлайн-форуму, представники педколективів Київщини висловили взаємну вдячність за плідну та потужну кількарічну співпрацю, яка дала чудові результати з патріотичного виховання дітей та молоді.

Україна –  у серці кожного педагога і вихованця!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *