Майстер-клас з хімії: дива Всесвіту!

Цікавий майстер-клас під назвою «Вивчаємо хімію в задоволення» провів педагог Центру еколого-натуралістичної творчості БМР Віталій Поліщук (керівник гуртка «Юні хіміки»). Заняття відбулося у хімічному кабінеті на базі Білоцерківського національного аграрного університету (корпус №9).

Присутні на занятті учні білоцерківських освітніх закладів спостерігали за кількома яскравими хімічними дослідами, дізналися про відмінності екзодермічних реакцій від ендодермічних, а також побачили на власні очі, що при певних обставинах вогонь може бути безпечним для людської шкіри (юним пожежникам це завжди цікаво!).

Чи існує «рідке світло» і куди воно може текти, чи буває дим без вогню, хто і яким чином створив порох, чи можна зробити паперові гроші… меншими? А ще – для чого потрібні каталізатори, які процеси відбуваються у живій тканині людини? Всі ці питання – і складні, і жартівливі, а деякі з них – життєво важливі. Такі хімічні заняття цікаві навіть юним господиням, які зможуть зрозуміти, скажімо, як звичайна сода реагуватиме на лимон.

Звичайно, кілька питань залишилося відкритими – відповіді на ці загадки вихованці шукатимуть протягом наступних занять з хімії (вони традиційно проводяться на базі БНАУ). Спеціально обладнаний кабінет та наявність хімічних реактивів під керівництвом досвідченого педагога дають можливість на таких заняттях протягом навчального року проводити лабораторні досліди, спостерігати за складними хімічними реакціями (які, за браком необхідних матеріалів та часу, у школі не побачиш!). Комусь з вихованців це стане сильною підготовчою базою для уроків з хімії у школі, а, можливо, майбутньою професією (наприклад, біолог чи медик).

Протягом життя день у день ми спостерігаємо за тим, як змінюється природа навколо, які дивовижні процеси відбуваються із нами самими. Вивчати органічну та неорганічну хімію – наче побачити прояви такого життя зсередини! Заняття з хімії фахівців Центру еколого-натуралістичної  творчості навчають вихованців спостерігати за хімічними процесами, робити висновки – і берегти Природу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *