Юні садівники

Керівник гуртка Кавальський Віталій Леонідович

       У БНВО «Перша Білоцерківська гімназія» працює гурток «Юні садівники».

Він розрахований на роботу з учнями старшого і середнього шкільного віку, а також спрямований на забезпечення широкої популяризації садівництва серед дітей молодших класів.

     Садівництво – важлива галузь сільськогосподарського виробництва, а також наука, що вивчає походження та закони росту, розвитку і розмноження плодових, ягідних та декоративних рослин. Садівництво поділяють на власне садівництво або плодівництво, ягідництво, цитрусівництво, виноградарство, субтропічне та тропічне садівництво, розсадництво і декоративне садівництво.

      Відродження садівництва сьогодні є нагальним питанням становлення сільського господарства в Україні. Натомість українськими селекціонерами-садоводами створено 1370 сортів плодових і ягідних культур, а станом на 2004 р. до Реєстру сортів рослин України занесено 258 сортів плодових, ягідних, горіхоплідних і субтропічних культур селекції, рекомендованих для розмноження і вирощування в Україні.

       І саме ті, хто займається чи займатиметься у нашому гуртку «Юних садівників», мають вивести  садівництво в пріоритетну галузь, використовуючи екологічно чисті технології вирощування плодів та ягід, захисту саду, зберігання та переробки плодоягідної продукції. Значна кількість гурткового часу присвячена індивідуальній практичній роботі вихованців, тематиці та методиці дослідницької роботи.

            Основним завданням гуртка є:

  • оволодіння сучасними технологіями плодово-ягідних культур, методами отримання врожаїв, вирощування високоякісного посадкового матеріалу;
  • залучення до експериментального-дослідницької роботи з садівництва;
  • закладання плодового саду, шкілок, розсадників у гімназії, на присадибних і дачних ділянках.

       Ефективними в роботі гуртка будуть екскурсії до садівничих господарств, лабораторії науково-дослідних закладів, творчі зустрічі з вченими-агрономами, садівниками- фермерами. В рамках занять традиційною формою роботи є також «Свято врожаю» у вигляді помологічної  виставки, де гуртківці починають знайомство з садом, а в подальшому демонструють результати своїх дослідницьких робіт. До гурткової роботи юних садівників залучатимуться і їхні батьки, що сприятиме вирішенню питань трудового виховання та профорієнтації підростаючого покоління.