Юні квітникарі проводять дослідження

Маленькі  природознайки під керівництвом педагогів Центру еколого-натуралістичної творчості вивчають поводження тварин, розвиток рослин. Зокрема, вони готуються до міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник».

Наприклад, вихованка гуртка «Юні квітникарі» Марія Дмітрієва (учениця 5-го класу БЗШ № 4), яка займається під керівництвом Аліни Бондарець протягом 2020-2021 н. р., дуже зацікавилася експериментами та дослідами із насінням, рослинами. Зокрема, одне з досліджень конкретно стосується вивчення впливу світла на формування і розвиток гороху.

Дівчинка на заняттях гуртка дізналася від керівника, як створити умови для правильного проведення дослідження (з найменшими похибками). Для спостережень у 10-ти ємностях було висаджено горошини. Цікаво, що кожен із об’єктів дослідження в різних варіантах отримував свою дозу сонячного світла. До лютого горох  проріс – тож тепер за ним можна було спостерігати як за результатом проведеного досліду.

Відтак маленька дослідниця змогла зафіксувати наступне: горошок, що постійно перебував на світлі, гарно сформувався та набув зеленого кольору. Інші мали викривлену форму та жовтий колір.

Марійка, як вихованка гуртка квітникарства, вперше проводить таке дослідження. Такі спостереження її надихнули і наразі вона готується до міського етапу Всеукраїнського конкурсу «Юний дослідник», який проходитиме на початку березня на базі Центру еколого-натуралістичної творчості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *