Юні хіміки

Керівник гуртка Поліщук Віталій Миколайович

Хімія – стародавня наука, яка допомагала людям створювати матеріали, одяг, продукти харчування, медикаменти. Біологічна хімія – наука про життя. Вона відкриває широкі можливості регулювання життєвими процесами живих організмів. Біохімія нерозривно пов’язана з іншими суміжними дисциплінами: загальною біологією, фізіологією, анатомією, гістологією, генетикою, органічною, неорганічною, аналітичною, біофізичною та колоїдною хімією.

Будь-який фізіологічний процес в організмі людини, тварини чи рослини супроводжується хімічними реакціями. Якщо вам цікаві біохімічні процеси обміну речовин в живих організмах, хочете знати, як визначити вміст білків, вуглеводів, ліпідів, вітамінів та інших сполук у рослинних і тваринних об’єктах, тоді чекаємо на вас у біохімічному гуртку. Тут ви зможете отримати відповіді на теоретичні та практичні питання, які пов’язані з біохімією. Під час лабораторних занять гуртківці ознайомляться із сучасними фізико-хімічними методами аналізу, користуючись лабораторним посудом та приладами і проведуть нескладні біохімічні дослідження.

З листопада 2019 року на базі Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради розпочав свою роботу гурток «Основи біохімії». Керівник гуртка – доцент кафедри хімії Білоцерківського НАУ Поліщук Віталій Миколайович. Програма розрахована на вихованців віком 14-17 років (учні 9-11 класів). На гурток запрошуються всі бажаючі, без попереднього запису. Заняття безкоштовні, вступні тести не проводяться.

Мета програми – популяризувати природничі науки, формувати у вихованців навички проведення науково-дослідної роботи, підвищити пізнавальну активність у гуртківців до вивчення основних тем з біологічної хімії.

Основні завдання програми:

  • забезпечення засвоєння вихованцями системи знань про закономірності перетворень хімічних сполук у живих організмах;
  • ознайомлення учнів із сучасними методами біохімічних досліджень;
  • формування навичок роботи з лабораторним приладдям;
  • розвиток наукового мислення;
  • допомога у професійній орієнтації;
  • розвиток творчих здібностей дітей;
  • розвиток у вихованців схильності до самостійної дослідницької діяльності в галузі біохімії;
  • осмислення та використання інформації з різних джерел.

Графік роботи гуртка «Юні хіміки» – четвер, п’ятниця 15:30–17:55.