«Я – додому!..»

…Ця історія рятування змерзлого та пораненого птаха мала б уже завершитися на початку весни, але її хід вирішив змінити сам головний герой.

Її початок був досить драматичним. Місяць тому до Центру еколого-натуралістичної творчості привезли голуба. Птах був практично на грані загибелі: поламана ніжка, доволі пошкоджена грудна клітина (було таке враження, що її прокусив собака), а відтак і пошкоджене крило…

Керівник гуртка «Мої улюбленці» Людмила Павліченко взялася виходжувати голуба. Лікування та гарний догляд за птахом посприяли загоєнню ран. На радість вихованців та педагогів Центру, голуб одужав.

У перші дні березня, з огляду на бадьорий стан голуба, підійшла пора випускати його на волю. І – ось вона, урочиста мить! З рук своєї рятівниці голуб злетів, раптом – накренився на ліве крило і уміло приземлився на козирок над вхідними дверима закладу. Довго походжав, приглядався до висоти, а потім злетів додолу і розпочав оглядини місцини… пішим ходом. Тут, під вишнею, що росте напроти центрального входу в ЦЕНТ, поклював зерна, що розсипали з годівничок горобці та синички, познайомився зі своїм колегою, ще одним голубом, та вороною Кларою. Потім – хазяйновито пройшовся територією натуралістів, і – десь зник. Всім подумалося, що він полетів до своїх. Та не тут-то було!

Під час провітрювання приміщення двері були трішки привідчиненими. І через певний час у коридорі роздався гучний здивований голос керівника гуртка: «Тут голуб… ходить!». Виявилося, що «врятований» після походеньок по двору вирішив просто повернутися до кімнати із кліткою, де він одужував останні півтора місяці. Під сміх працівників Центру він діловито крокував … до себе додому. Трохи спантеличені таким несподіваним повертанням вихованця, вирішили все ж такі дати можливість ще кілька днів перебути у Центрі, зміцнитися духом та тілом – тим паче, що й погода почала показувати весняні примхи раптовими морозами із вітром.

Приємно, коли кожен, хто перебуває у Центрі еколого-натуралістичної творчості відчуває себе, наче у теплій, затишній домівці, яка наповнена турботою та любов’ю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *