Бузок – символ переходу від весни до літа

Цвіте бузок молочно і лілово.

Чаруючий навколо аромат.

Цвіте бузок рожево,  фіалково

Та  звеселяє все навколо й сад.

Бузковий кущ  немов букет великий. Яка краса у гронах на гілках!

Бузок – один з найкрасивіших і універсальних квітучих чагарників. Неможливо уявити собі наші сади без квітучого куща. Квіти  бузку милують очі,  наповнюють повітря тонким ароматом.

Коли зацвітає бузок, кожен кущ його нагадує величезний букет. Квіти бузку мають найрізноманітніший колір – всі відтінки веселки: білий, блакитний, рожевий, бузковий, червоний і ліловий. Найчастіше колір квіточок бузковий, або бузково-ліловий. Квіти бузку зібрані у суцвіття – довгі китиці, завдовжки 30-50 см. Такі суцвіття нагадують пухнастий хвіст лисиці.

На занятті гуртка «Природознай» (керівник Н.Черниш ) ЦЕНТ БМР гуртківці знайомились із цим квітучим кущем. В Україні, як і в інших країнах  Європи, бузок – чужоземець. Його батьківщина – Мала Азія. Звідти цю рослину вперше привезли у наші краї у XVI cтолітті. Вихованці гуртка довідались, що ця рослина лікарська, із квітів виготовляють бузкову олію, яка дуже коштовна, та дуже довго нюхати цю рослину не можна – буде боліти голова. Попри гарний аромат, квіти бузку не запилюють бджоли. Та ще діти шукали п’яти пелюсткові квіточки, адже вважається, що це принесе щастя. Гуртківці  створили колорит творчих робіт «Зацвів бузок. Духмяно і красиво!..»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *