Червона книга України: бережне ставлення юннатів до природи

Ще віють холодні лютневі вітри, але юні шанувальники природи вже вивчають, які квіти навесні почнуть прокидатися на території України першими. У гуртках Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міськради природознайки дізнаються щодо Червоної книги України, дуже важливої для збереження природного середовища.

Як відомо, наразі до сторінок цієї книги вписано 826 видів рідкісних рослин, а також 543 види тварин, які зустрічаються все рідше на теренах української природи.

Керівник гуртка «Природа рідного краю» Наталія Черниш розповідає маленьким натуралістам про особливості території України: які птахи та тварини тут проживають, і які саме з них – записані до Червоної книги.

Необхідну екологічну інформацію про рідкісні рослини, які можуть побачити навесні українці, маленькі юннати пізнають за допомогою книжок, а також – через мережу  Інтернет. У комп’ютерному класі зацікавлена малеча дивиться розвиваючі документальні фільми, зокрема, й про Червону книгу України. Гуртківці дізнаються про дивовижну квітку «зозулині черевички» (росте у Карпатах та плантаціях Центрального Ботсаду України), яка зображена на одній з видів поштових марок. А ще – про лілію лісову, горецвіт весняний, тюльпан дібровний. Серед фото та відео рідкісних тварин діти вже впізнають по червоному дзьобу лелеку чорного, роздивляються беркута, а ще – зубра, рись, горностая, кота лісового та інших тварин.

Про «внутрішній світ» клітин діти дізнаються, зазираючи у мікроскоп – навчаються працювати у формі дослідження. Наприкінці заняття – «щаслива хвилинка з тваринками»: хлопці та дівчата невеликими групами приходять на приємне спілкування із пухнастими мешканцями «Живого куточку», де можна навчитися, як правильно годувати кроликів, морських свинок, а ще – як комфортно проживати черепахам, рибкам, як вірно спілкуватися із маленькими яскравими папужками.

На заняттях Центру натуралістичної творчості юннати дізнаються про важливі речі – щодо збереження окремих видів птахів, тварин в Україні, бережного ставлення до природи в цілому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *