Напередодні відзначення Всесвітнього дня води (22 березня) вихованці гуртків ЦЕНТ здійснили екскурсію «Вода — колиска життя» до Білоцерківського національного аграрного університету на кафедру іхтіології та зоології. Під час екскурсії Присяжнюк Наталія Михайлівна — доцент кафедри іхтіології та зоології БНАУ познайомила дітей з жителями водоймищ, з особливостями природного очищення води та представниками сімейства осетрових та лососевих. Поряд з ними себе чудово почувають акваріумні рибки — барбуси, астронотуси, гупі та інші. Гуртківці були у захваті від побаченого та почутого.

7 березня 2019 року було підбито підсумки міського етапу Всеукраїнської акції «Годівничка», яка щорічно проводиться з метою виховання у підростаючого покоління ціннісного ставлення до біорізноманіття, проведення широкої просвітницької роботи та практичних дій з охорони та збереження орнітофауни.
В ході акції реалізувалися наступні завдання: ознайомлення з видовим різноманіттям зимуючих птахів своєї місцевості; поширення знань про сезонні явища у природі і в житті птахів; розвиток гуманного ставлення до птахів, мотивація інтересу до їх охорони.
До участі у міському етапі було представлено 20 індивідуальних та колективних робіт у вигляді узагальнених звітів про хід акції, презентацій та годівниць з 8 закладів загальної середньої та позашкільної освіти: БЗШ № 3, 11, 22, БНВО «ЗОШ № 15 – ДЮСОК», БСПМШ № 16, гімназії № 2, колегіуму та ЦЕНТ БМР.
Для оцінювання робіт було створено незалежне журі, яке визначило переможців
у номінації «Творчий звіт»:
І місце
• Творчий колектив Білоцерківського навчально-виховного об’єднання «Загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №15 дитячо-юнацький спортивно-оздоровчий клуб» (керівник Осадча Т. В.);
• Вихованці гуртка «Природа рідного краю» Центру еколого-натуралістичної творчості (керівник Черниш Н. А.);
ІІ місце
• Творчий колектив Центру еколого-натуралістичної творчості (керівники Скорблюк Н.М., Забуга Н.І., Глущенко О.І.);
• Творчий колектив Білоцерківської гімназії № 2 (керівник Войдевич Л.М.);
• Вихованці гуртка «Друзі природи» Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М. О. Кириленка (керівник Юсупова В. М.);
ІІІ місце
• Творчий колектив Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22 (керівники Коломієць Т.В., Зінченко В.П.);
• Творчий колектив Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 (керівник Ткачук О.Г.);

у номінації «Краща годівниця»:
І місце
• Дюба Данило, Шугалія Поліна, учні Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М. О. Кириленка (керівник Лабага О.П.);
ІІ місце
• Клочко Владислав, учень Білоцерківського колегіуму (керівник Кизима Л.В.);
• Гаврилюк Артем, учень Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М. О. Кириленка (керівник Пилипчук Т.В.);
ІІІ місце
• Богданець Максим учень Білоцерківської спеціалізованої природничо-математичної школи І-ІІІ ступенів № 16 ім. М. О. Кириленка (керівник Костина В.І.);
Бажаємо успіхів у обласному етапі акції.

З метою розвитку патріотичної та екологічної свідомості школярів та учнівської молоді відбувся обласний етап XІІ Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Ось мій рідний край, ось мій рідний дім».

Вітаємо Кубар Алісу – вихованку гуртка “Образотворче мистецтво” ЦЕНТ БМР з перемогою у номінації – художня робота “Сімейний портрет на тлі краєвиду”.

Бажаємо успіху на всеукраїнському рівні.

6 березня 2019 року у приміщенні Центру еколого-натуралістичної творчості відбувся міський етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства та біології «Юний дослідник».

З вітальним словом до учасників звернулась Гайдаєнко Олена Анатоліївна – методист з природничих навчальних дисциплін науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, заслужений вчитель України.

Загалом, до заочного етапу було надіслано 22 дослідницькі роботи. За результатами роботи журі відібрано одинадцять. Саме ці юні науковці презентували свої дослідження в номінаціях: «Я і природа», «Тваринний світ», «Рослини навколо нас», «Охорона здоров’я»

За рішенням компетентного журі, до складу якого увійшли: методист з природничих навчальних дисциплін науково-методичного центру управління освіти і науки Білоцерківської міської ради – Гайдаєнко Олена Анатоліївна; доцент кафедри іхтіології та зоології Білоцерківського національного аграрного університету – Присяжнюк Наталія Михайлівна; асистент кафедри садово-паркового господарства Білоцерківського національного  аграрного університету – Струтинська Юлія Вікторівна; директор  Центру еколого-натуралістичної творчості – Гармаш Катерина Андріївна, було визначено переможців

у номінації «Рослини навколо нас»:

І місце

  • Ковальчук Анастасія, учениця Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22, з роботою «Дослідження умов проростання рослин» (керівник Григулець Світлана Миколаївна);
  • Сергієнко Софія, учениця Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21, з роботою «Дослідження впливу добрива з яєчної шкарлупи на ріст і розвиток пеларгонії зональної» (керівник Кіпчинська Надія Анатоліївна);

у номінації «Я і природа»:

І місце

  • Голодний Микита, вихованець Центру еколого-натуралістичної творчості, з роботою «Властивості соку з паростків пшениці та його вплив на організм людини» (керівник Скорблюк Наталія Миколаївна);

ІІ місце

  • Запорожець Давід, учень Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, з роботою «Проблеми твердих побутових відходів Білої Церкви та ставлення до них мешканців міста» (керівник Ткачук Василь Вікторович);

у номінації «Охорона здоров’я»:

І місце

  • Фаюк Дар’я, учениця Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, з роботою «Вплив шкільного портфеля на здоров’я учнів» (керівник Ткачук Василь Вікторович);

ІІ місце

  • Шлевіт Софія, учениця Білоцерківського колегіуму, з роботою «Дослідження впливу зубної пасти на стан зубів» (керівник Кизима Лілія Валентинівна);

ІІІ місце

  • Гербич Вероніка, Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18, з роботою «Дослідження впливу хом’яків на емоційний стан та самопочуття людини» (керівник Олійник Валентина Анатоліївна);
  • Невінчана Дарина, учениця Білоцерківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 12 з поглибленим вивченням інформаційних технологій, з роботою «Дослідження впливу зубної пасти на стан зубів» (керівник Калашнікова Галина Василівна);

у номінації «Тварини навколо нас»:

І місце

  • Волошина Владислава, Єрьоменко Ілля, учні Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 22, з роботою «Дослідження кормової бази для тварин куточку живої природи» (керівник Григулець Світлана Миколаївна);
  • Павленко Вікторія, учениця Білоцерківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5, з роботою «Дослідження умов утримання акваріумних рибок та шляхи їх догляду» (керівник Ткачук Василь Вікторович);

ІІ місце

  • Бондаренко Олександр, учень Білоцерківської гімназії № 2, вихованець гуртка «Вартові природи» з роботою «Дослідження особливостей розведення та утримання прісноводних акваріумних креветок» (керівник  Артеменко Тетяна Миколаївна).

Бажаємо успіхів у обласному етапі конкурсу.

06 березня вихованці гуртків «Юні екскурсоводи» КЗ КОР «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини» (керівник гуртка Людмила Дюдя) та Центру еколого-натуралістичної творчості Білоцерківської міської ради (керівник гуртка Тетяна Швецька) відвідали зразковий Музей народного побуту Київщини Технолого-економічного коледжу Білоцерківського національного аграрного університету.

Відповідно до навчальних планів гуртків відбулося практичне заняття щодо ознайомлення з музеями освітніх закладів краєзнавчого профілю, повторення та закріплення музейної термінології («музей», «профіль музею», «фонди», «експозиція», «музейний предмет», «експонат», «оригінал», «муляж», «копія», «екскурсія», «екскурсійна група» тощо), а також індивідуальної підготовки юних екскурсоводів до демонстрації експонатів.

Заняття розпочалося з оглядової екскурсії, яку провела Наталія  Костенко – керівник гуртка «Юні екскурсоводи КЗ КОР «ЦТДЮК» та завідувач зразкового Музею народного побуту Київщини ТЕК БНАУ.

Найбільше дітей зацікавили такі експонати як українські дитячі іграшки та господарський реманент. Діти отримали індивідуальні завдання та вправлялися презентувати музейні експонати.

На завершення заняття юні екскурсоводи стали учасниками інтерактивного квесту «Знайди експонат». Діти отримали картки з фрагментами зображень експонатів, за якими необхідно було швидко впізнати та знайти музейні предмети.

Також, Наталія Костенко запросила юних екскурсоводів на майстер-класи з писанкарства, які уже традиційно проводяться у квітні, до Великодніх свят, на базі зразкового Музею народного побуту Київщини ТЕК  БНАУ.

Бажаючим взяти участь у майстер-класах рекомендуємо звертатися за телефоном 097-37-11-988.

Навесні люди частіше хворіють на простудні та інфекційні захворювання, так як в цей період людському організму не вистачає вітамінів після довгої зими. Тому наші вихованці гуртка “Природознай” (керівник Л. М. Павліченко) вирішили дослідити диво-овоч цибулю та провести дегустацію.

Вітаємо керівника гуртка еколого-натуралістичного напряму Центру еколого-натуралістичної творчості Людмилу Миколаївну Павліченко із зайнятим ІІ місцем у ІІ обласному етапі Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Керівник гуртка-2019».

6 березня о 15.00 у приміщенні Центру еколого-натуралістичної творчості, за адресою: вул. Короленка, 3а, відбудеться міський етап Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт з природознавства та біології «Юний дослідник» (очний тур).

Для захисту дослідницьких робіт (презентація до 3 хв.) запрошуються переможці заочного туру разом із супроводжуючим.

Презентаціїї просимо надіслати 5 березня до 17.00 на пошту ЦЕНТ: sun-bcekolog@ukr.net

Реєстрація учасників о 14.45.

Контактна особа – Глущенко Олена Іванівна (0672609384), методист ЦЕНТ.

Номінація Тема роботи Автор роботи

(ПІБ, вік)

Навчальний заклад,

клас (гурток)

Керівник
1 Рослини навколо нас Дослідження умов проростання рослин Ковальчук Анастасія, 8 років БЗШ № 22, 3-А Григулець Світлана Миколаївна
2   Дослідження впливу добрива з яєчної шкарлупи на ріст і розвиток пеларгонії зональної Сергієнко Софія БЗШ № 21, 5-Б Кіпчинська Надія Анатоліївна
3 Я і природа Проблеми твердих побутових відходів Білої Церкви та ставлення до них мешканців міста Запорожець Давід БЗШ № 5, 5-Б Ткачук Василь Вікторович
4   Властивості соку з паростків пшениці та його вплив на організм людини Голодний Микита ЦЕНТ БМР, гурток «Яскраві барви здоров’я» Скорблюк Наталія Миколаївна
5 Охорона здоров’я Дослідження впливу зубної пасти на стан зубів Шлевіт Софія, 10 років Колегіум , 5-А Кизима Лілія Валентинівна
6   Дослідження впливу хом’яків на емоційний стан та самопочуття людини Герби Вероніка БЗШ № 18, 3-А Олійник Валентина Анатоліївна
7   Дослідження впливу зубної пасти на стан зубів Невінчана Дарина,

11 років

БСШ № 12, 6 кл. Калашнікова Галина Василівна
8   Вплив шкільного портфеля на здоров’я учнів Фаюк Даря БЗШ № 5, 5-Б Ткачук Василь Вікторович
9 Тваринний світ Дослідження кормової бази для тварин куточку живої природи Волошина Владислава, Єрьоменко Ілля,

8 років

БЗШ № 22, 3-А Григулець Світлана Миколаївна
10   Дослідження умов утримання акваріумних рибок та шляхи їх догляду Павленко Вікторія БЗШ № 5, 5-Б
11   Дослідження особливостей розведення та утримання прісноводних акваріумних креветок Бондаренко Олександр Гімназія № 2, 5-В,

Гурток «Вартові природи»

Артеменко Тетяна Миколаївна